top of page
F-7.jpg

BYDGOSZCZ

HOTEL ****

TYP:             hotel

PU:      5315m2

TEREN: 3300m2

ROK:    2019

ETAP:   projekt

Projekt centrum hotelowo-biurowo-konferencyjnego zakłada wyburzenie części istniejących zabudowań pasażu, oraz dobudówek kamienicy przy ul. Gdańskiej.


Nowy budynek oddtwarza pasaż w uproszczonej formie, tworząc nowoczesną i przyjazną przestrzeń biurowo-usługową. Od strony wjazdu na działkę zlokalizowano restaurację.


Na parterowych ‘cokołach’ pasażu, przewieszono bryłę hotelu, która kontynuuje drugą linię zabudowy. Wytworzony w ten sposób podcień służy zarówno przestrzeni pasażu, jak i naturalnie tworzy podjazd i wyróżnia wejście strefy hotelu. Wysokość brył zapewnia optymalne doświetlenie pokoi oraz nie zacieniania sąsiadów.


Hotel projektowany jest na 40 pokoi, w tym 24 2-osobowe, 14 1-osobowych i 2 apartamenty, w standardzie 4 gwiazdkowym, z garażem podziemnym (51MP), siłownią oraz spa. Do hotelu przynależy restauracja na 70os oraz sala wielofunkcyjna na 80os.

 

Od południa, z wejściem naprzeciwko hotelu zlokalizowano skrzydło biurowo-konferencyjne. Dzięki osobnemu wejściu może ono funkcjonować zupełnie niezależnie, lub jako część hotelu. Układ komunikacyjny, oparty na dwóch klatkach schodowych pozwala na wydzielenie stref pożarowych obydwu funkcji. Dwa piętra sal konferencyjnych mogą również funkcjonować jako biura.


Dodatkowo na parterze zapewniono lokale użytkowe (handel/gastronomia/biuro), w tym jeden dwupiętrowy z tarasem dachowym (pod salą wielofunkcyjną hotelu)

bottom of page