top of page
PRZ_2342.jpg

POZNAŃ

INTERIOR-A

PU:      110m2

ROK:    2022

ETAP:   realizacja

Mieszkanie z antresolą.

We wnętrzu postawiliśmy na polskie marki i dostawców, takie jak: Meble NOTI, Nurt, TAMO, Atlas Kuchnie, baurent oraz włoskie dodatki Artemide, Agape.

 

Naszym celem było maksymalne wykorzystanie potencjału, jakie daje ostatnia kondygnacja budynku.

Wysoki strop pozwolił na wydzielenie dużej antresoli w przestrzeni dziennej, a także mniejszych - w każdej z trzech sypialni.

Dzięki temu zabiegowi, mogliśmy przenieść funkcję spania w pokojach dzieci na dodatkową powierzchnię antresoli, a następnie stworzyć pełnofunkcyjną łazienkę gościnn.

 

Wyzwaniem projektowym było ukrycie słupów konstrukcyjnych antresoli, które wpłynęły na kształt i gabaryty kuchni. Na miejsce murowanej ściany zaproponowaliśmy wysoką zabudowę będącą tłem dla stołu jadalnianego od strony salonu, z wnęką na ekspres kawowy od strony kuchni i owartymi półkami na książki. Ten zabieg nadał jej lekkości, zmaksymalizował funkcjonalność i stylistycznie połączył aneks kuchenny z przestrzenią dzienną.

 Ważnym słowem w projekcie wnętrza tego mieszkania jest "odkrywanie" - wchodząc do niego nic nie wskazuje na kolory, jakie w nim umieściliśmy. Hol wejściowy mieszkania jest jasny, czysty, wysoki i niemalże monochromatyczny. Kolorystycznym przełamaniem jest fornirowana bryła (w której ukryta jest łazienka master) z antracytową "wstęgą" wyznaczająca drogę od holu do strefy dziennej. W niej wyłania się pierwsza strefa koloru - turkusowa sofa, wielobarwny dywan i tapicerowane panele ścienne na tle szarej ściany z betonu w duchu wabi-sabi.

Zdjęcia: Fotografia Przemysław Turlej

bottom of page