top of page
PRZ_7532-HDR-2.jpg

POZNAŃ

INTERIOR-ON

PU:      140m2

ROK:    2023

ETAP:   realizacja

Novaform Polska w Okrąglaku w Poznaniu

 

Nowa siedziba Novaform Polska, dewelopera należącego do holenderskiego Klok holding, to mariaż niderlandzkiego uwielbienia dla designu, szacunku do zabytkowego budynku Okrąglaka, współczesnych trendów i poznańskiego pragmatyzmu.

 

Nowe biuro zajmuje jedną trzecią 3 piętra ikonicznego budynku. Lokalizacja biura w Okrąglaku wiąże się z dużą ilością ograniczeń - przede wszystkim natury konserwatorskiej oraz koncentrycznej, nie prostokreślnej geometrii przestrzeni.

 

Z uwagi na hybrydowy i międzynarodowy model pracy, biuro zostało podzielone na szereg sal konferencyjnych, skontrastowanych z otwartą przestrzenią oraz odseparowaną strefą zarządu.

 

Kolorowe panele akustyczne Kinnarps budują klimat wnętrza, oraz kod kolorystyczny poszczególnych pomieszczeń, animując i ożywiając przestrzeń. Odwołują się do kolorystyki Novaform i do ekologicznych trendów w architekturze, które przychodzą do nas właśnie z Holandii.

Wnętrze dopełniono minimalistycznymi oprawami oświetleniowymi Chors, oraz delikatnymi, tapicerowanymi meblami.

 

Akcenty kolorystyczne i materiałowe, strefują przestrzeń i pozwalają na łatwą identyfikację pomieszczeń w zależności od ich rangi, nawiązując w swojej palecie do identyfikacji wizualnej Novaform oraz proekologicznego charakteru firmy. 

 

Zdjęcia: Przemysław Turlej

bottom of page